Poslání organizace Orel

 

Orel je křesťanskou organizací se sportovní, kulturní a duchovní náplní. Orel má v současné době 17 000 členů, kteří jsou členy téměř 250 jednot. Orel působí na celém území České republiky. Na celém území České republiky je celkem 23 žup.


Jednota Orel Silůvky byla založena v roce 1919. Po násilném přerušení činnosti v roce 1948 byla činnost Jednoty Orla znovu obnovena v roce 1991. Protože budova orlovny byla v havarijním stavu, došlo v roce 2003 k její celkové rekonstrukci. V roce 2005 byla opravená orlovna slavnostně otevřena a vysvěcena páterem Pavlem Kopeckým. Slavnosti se zůčastnil i páter Bohuslav Bláha z Ořechova a mnoho významných hostů. Jednota Orel Silůvky má v současnosti 70 členů.

 

Jednota Orel Silůvky pořádá v průběhu roku několik pravidelných akcí: Orelský ples s předtančením v únoru, krojované  Martinské hody v listopadu, společně s obcí Silůvky Vánoční koncert v prosinci. Pořádá také společně s Tělocvičnou jednotou Sokol Silůvky, 4. oddílem YMCA T. S. Sokolíkem Silůvky a Obecním úřadem Silůvky tradiční Atletický čtyřboj pro děti při příležitosti Mezinárodního dne dětí. Z duchovních akcí pořádá Jednota Orel Silůvky hodovou mši sv. u zvonice sv. Anny, Orelskou pouť na Svatý Hostýn a župní pouť na Floriánka do Moravského Krumlova.

 

Ze sportovní činnosti je to především stolní tenis. Jednota Orel Silůvky má čtyři družstva dospělých v soutěžích okresu i kraje. Žáci hrají okresní soutěže. Jednota se zůčastňujeme i atletických soutěží. Žáci se zůčastňují župních i celostátních soutěží v běhu a čtyřboji.

 

V přízemí Orlovny je hlavní sál, kde se pořádají kulturní akce nebo hrají utkání ve stolním tenisu. Součástí Orlovny je také hospůdka s názvem Orelský klub. V prvním poschodí je posilovna.  Sál i další prostory Orlovny jsou nabízeny případným zájemcům k pronájmu na  pořádání  sportovních, kulturních, společenských, firemních akcí i rodinných oslav. Po domluvě je možno zajistit i občerstvení, studené mísy, chlebíčky.

 

Přijďte mezi nás za sportem , za kulturou nebo do posilovny. 

Více najdete na https://www.orel.cz

 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.